Call Center - Çağrı Merkezi-sil-

Öncelik Müşteri Memnuniyeti.

Call Center’in merkezinde müşteri memnuniyeti yer alır. Çağrıları, kurumun tercihleri doğrultusunda önceliklendirerek dağıtacak mekanizmalara sahiptir. Arayanları en kısa sürede en doğru müşteri temsilcisine bağlar. Böylece bekleme süresini en aza indirir.
SureBox Call Center ile kuruma ait CRM ile kolaylıkla yapılan entegrasyon sayesinde, arayan müşteriye ait bilgiler, çağrı ile birlikte müşteri temsilcisinin ekranında gösterilir.

Çağrılar ile ilgili tüm işlemler bilgisayar aracılığı ile gerçekleştirilir. Müşteri temsilcileri, yeni bir çağrı başlatma, çağrıyı cevaplama, aktarma, bekletme ve kapatma gibi çağrı kontrol işlemleri yanında, mola alma, çağrıyı sınıflandırma gibi işlemleri de basit ve kullanışlı görsel bir arayüz ile bilgisayar üzerinden kolayca gerçekleştirir. Ayrıca, kendi aralarında ve çağrı merkezi yöneticileri ile yazılı olarak anında mesajlaşabilirler.

SureBox Call Center, müşteri temsilcilerinin uzmanlaştığı konular, lisan, mesai ücreti gibi özelliklerini dikkate alarak, gelen çağrıları en kısa sürede en doğru müşteri temsilcisine ulaştırır; başka bir deyişle yeteneğe dayalı çağrı yönlendirmesi yapar. Çağrı merkezine gelen çağrıları sınıflandırarak, kurumunuzun hangi hizmetlerinin popüler olduğunu veya hangi ürün ve hizmetleri geliştirmeniz gerektiğini rahatlıkla ölçebilirsinz. Müşteri temsilcileri, her çağrının sonunda, o çağrıyı sınıflandıracak bilgileri kaydederek, kurumun ürün ve hizmetleri ile ilgili yönelimini belirlemenize yardımcı olurlar.

Sistem yöneticisi, web tabanlı yönetim arabirimi sayesinde istediği yerden çağrı merkezi ile ilgili müşteri temsilcileri, müşteri temsilcisi grupları, servisler ve çalışma saatleri gibi tüm tanımlama, yetkilendirme ve yönetim işlemlerini yerel ağ veya İnternet üzerinden yapabilir. Telekom operatöründen gelen analog ve digital telefon hatları direkt SureBox Call Center’ a bağlanabilir, aynı zamanda bir soft PBX olarak çalışması sağlanabilir., kurum altyapısındaki farklı üreticilere ait PBX’ lerin arkasında da konumlanabilir.

SureBox Call Center, güçlü, hızlı, ve modüler yapısıyla ihtiyacı güvenilir olarak sağlarken, esnek özellikleriyle pragmatik çözümler karşısında ciddi bir rakiptir. Birkaç kullanıcılı uygulamalardan birkaç yüz kullanıcılı ihtiyaçlara kadar rahatlıkla kullanılabilir.

Çağrı merkezleri şirketlere birçok fayda sağlar. Bunların bazılarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

 • - Müşterinin tek bir merkezden hizmet alabilmesi
 • - Şirket genel operasyon giderlerini azaltması
 • - Şirketlerin ana faaliyet alanlarına yoğunlaşmasını sağlaması
 • - Maliyetlerin önceden hesaplanabilmesi
 • - İlerleyen iş süreçlerinde maliyet azalmaları
 • - 7/24 müşteri taleplerinin alındığı bir merkezin olması
 • - Müşteri talep, şikayet veya bilgilerinin kolay ve basit bir şekilde değerlendirilmesi ve şirketlerin vizyonları doğrultusunda analizlerin yapılabilmesi
 • - Satış ve pazarlama faaliyetlerine büyük destek sağlaması
 • - Müşteriyi tanıma, bilgilerinin güncelleme yapılması ile, müşteri sadakatinin artırılması
 • - Şirketin diğer operasyonel faaliyetleri için kendilerine zaman ayırabilmeleri
 • - Yapılan analiz ve ortaya çıkan raporlar doğrultusunda daha etkin kaynak planlamasının yapılabilmesi
 • - Hizmetin profesyonel bir ekip sayesinde verilmesinden dolayı müşterilerde artan memnuniyet duygusu
 • - Toplanan verilerin tek bir kaynakta depolanması ve ilerleyen zamanlarda ürün ve hizmet gelişimine faydaları