• 1
FTP Server

FTP Server

FTP protokolü üzerinden FTP Sunucu' ya bağlanarak dosya transferi gerçekleştirilir. Bir dosyayı FTP kullanarak başka bir TCP/IP ağı üzerindeki kullanıcıya yollamak için o ağdaki bilgisayarda geçerli bir kullanıcı ismi ve şifresi gerekmektedir. Bu sayede çok büyük boyutlardaki dosya transferleri rahatlıkla yapılabilmektedir.

Fax Server

Fax Server

SureBox faks server ile gelen giden fakslar tamamen kağıtsız bir ortamda çalışmaya başlar. Böylece hem kağıt masrafından hem de zamandan tasarruf edilmiş olunur.

Ayrıca gelen giden faks numaralarına göre arşivleme, kurallar koyarak izleme, birden fazla kişinin faksları görebilmesi, sadece ilgili kişilerin faksları görebilmesi gibi kurallarla, bilgisayar ortamının getirdiği teknolojik ayrıcalıkları da kullanır hale gelmiş oluruz.

File Server

File Server

File Server Yerel bir ağ içinde, ağa bağlı tüm bilgisayarların birbirleri arasında dosya paylaşımını sağlar. Dosya Sunucu ek bir Server' a ihtiyaç duymadan işletim sisteminden bağımsız dosya paylaşımına olanak tanır. Linux/Unix,MacOs ve Windows işletim sistemleri arasında, kullanılan dosyanın boyutu, biçimi,tipi ne olursa olsun, ek bir programa ihtiyaç duymadan paylaşım yapmanıza izin verir.

E-mail Server

E-mail Server

SureBox ile firmalar kendi bünyelerinde bir mail sunucuya sahip olmakla birlikte, gerek yerel ağların da, gerekse dış dünya ile elektronik posta alışverişi yapabilirler. Dolayısıyla aracı veya hosting hizmeti veren kurumlara ihtiyaç duymadan mail trafiğini yönetebilir hale gelirler.

Web Server

Web Server

Bu modül ile kurumlar, dünyaya internet yayınını kendi bünyelerinde yapabilir hale gelir. Böylece Hosting firmalarına ödedenen kira maliyetleri ortadan kalkarak, web sitelerini yönetebilir hale gelirler.